Z regionu

Festiwal Sztuki 3m w ciechanowskim muzeum

2013.07.05 15:25 , aktualizacja: 2013.07.08 15:16

Autor: Robert Lewandowski, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Piotr Penda, MSM w...
  • fot. Piotr Penda, MSM w...
  • fot. Piotr Penda, MSM w...
  • fot. Piotr Penda, MSM w...
  • fot. Piotr Penda, MSM w...
  • fot. Piotr Penda, MSM w...

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się wernisaż wystawy inaugurującej ciechanowską część Festiwalu Sztuki 3m „Ciało – materiał, medium, metafora”.

 

Festiwal 3m to projekt pomysłu znanego artysty, malarza i animatora działań twórczych Leszka Sokolla. Łączy różnorodne formy kreatywnej ekspresji i służy prezentacji artystycznych, edukacyjnych i popularyzatorskich aspektów polskiej sztuki współczesnej. Motywem przewodnim tegorocznej, ósmej już, odsłony festiwalu jest CIAŁO. W przedsięwzięciu biorą udział zarówno uznani twórcy, jak i rozpoczynający swoją artystyczną drogę adepci sztuki.

 

Wystawę otworzyli dyrektor muzeum Hanna Długoszewska-Nadratowska wspólnie z kuratorem ciechanowskiej wystawy Markiem Zalewskim. Goście mieli okazję obejrzeć m.in. nagrania Katarzyny Kozyry i Artura Żmijewskiego, prace malarskie Jarosława Baucia i Mariana Mikołajczyka; fotografie Anny Przybysz i Wiesława Wantucha oraz formy przestrzenne Anny Drońskiej. Poza Ciechanowem festiwal zagości w Ostrołęce, Przasnyszu i Warszawie.

 

Do udziału w inauguracji festiwalu zaproszeni zostali liczni goście, w tym artyści i przedstawiciele mazowieckich instytucji kultury. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował m.in. dyrektor ciechanowskiej delegatury UMWM Andrzej Kamasa.

Liczba wyświetleń: 465

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.