Z regionu

Rodzinne świętowanie w powiecie łosickim

2013.07.08 13:10

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Okres wakacyjny służy organizacji gminnych festynów i imprez integracyjnych. W powiecie łosickim odbyły się m.in. dni otwarte OSP Sarnaki oraz „Festyn z uśmiechem” w Starej Kornicy.

 

Wśród wielu atrakcji znalazły się pokazy sprzętu bojowego i wyposażenia jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pokazy ratownictwa technicznego i medycznego. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie przygotowane place zabaw umilały czas wszystkim maluchom. O oprawę muzyczna zadbały kapele i zespoły ludowe, które przypomniały  gościom festynu piękno miejscowego folkloru.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dziękując władzom za inicjatywę podkreśliła, że imprezy integracyjne nie tylko służą promocji powiatu, lecz także umacniają poczucie regionalnej tożsamości jego mieszkańców. Coraz bardziej bowiem zdajemy sobie sprawę, że dbając o przywiązanie do naszych małych ojczyzn, pielęgnujemy jednocześnie tożsamość, a także przypominamy o pięknie i bogactwie naszego dziedzictwa kulturowego, czego szczególnym wyrazem jest popularność, jaką cieszą się kapele i zespoły folklorystyczne.

  • fot. Tomasz Napiórkowski
  • fot. Tomasz Napiórkowski

Liczba wyświetleń: 480

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.