Z regionu

Wygrali 2:1

2013.09.10 13:50

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot. Szymon Wójcik
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski

Takim wynikiem zakończył się mecz między zwycięską drużyną Gwiazd a drużyną Samorządowców inaugurujący 7 września br. otwarcie nowego boiska w Grójcu, które powstało w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

 

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie (68 m x 105 m) ze sztuczną nawierzchnią czeka już na młodzież i dorosłych, którzy kochają piłkę nożną. Obiekt został wybudowany dzięki dofinansowaniu z ministerialnego Programu Rozwoju Bazy Sportowej i wyniósł ponad 620 tys. zł. Całość przedsięwzięcia kosztowała 2 mln 200 zł.

 

Na uroczystym otwarciu boiska był obecny wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który pogratulował władzom pomyślnego zakończenia prac i życzył, aby trud i wysiłek włożony w przygotowanie boiska zamienił się w codzienny trening na murawie. Mieszkańcom zaś życzył, aby nowo powstałe miejsce rekreacji stało się również miejscem rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Na zakończenie wręczył zestaw piłek ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

W drużynie Gwiazd wystąpili m.in.: Jarek Jakimowicz, Tomek Jachimek, Rafał Mroczek, Tomek Bednarek, Michał Chorosiński, Zbigniew Suszyński, Wojciech Łuszczykiewicz, Tomasz Kalczyński. W drużynie Samorządowców wzagrali m. in.: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, Burmistrz Gminy i Miasta Warka Dariusz Gizka, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu Michał Toporkiewicz, Dowódca 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego Andrzej Kozera, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu Mazowsze Jerzy Bińkiewicz, Radni Rady Miejskiej w Grójcu.

 

Podczas oficjalnej uroczystości otwarcia wystąpiła również młodzież z tutejszego gimnazjum z układem tanecznym, a oklaskiwała ją dwutysięczna publiczność.

Liczba wyświetleń: 292

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.