Z regionu

Wicemistrzostwo dla Mazowsza!

2013.09.27 09:10 , aktualizacja: 2013.09.27 15:45

Autor: Paweł Cukrowski (KP), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Drużyna mazowieckiego urzędu marszałkowskiego zajęła drugie miejsce podczas VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej w Zamościu. Tegorocznym organizatorem zawodów było województwo lubelskie.

 

Zawodnicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zdobyli srebrny medal, choć losowanie grup eliminacyjnych zapowiadało trudną przeprawę w walce o najwyższe laury. Mazowszanie, jak się okazało po końcowych wynikach rywalizacji, trafili do najsilniejszej grupy eliminacyjnej. Bez najmniejszej tremy rozpoczęli piłkarskie zmagania od spotkania z gospodarzami i zarazem obrońcami tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Po dobrej grze pokonali województwo lubelskie 2:0. Kolejne spotkanie, z zespołem z województwa łódzkiego, zakończyło się remisem 1:1, zaś ostatni mecz w fazie rozgrywek grupowych Mazowsze wygrało z reprezentantami województwa kujawsko-pomorskiego aż 4:0.

 

Po awansie z grupy z najlepszym bilansem, Mazowsze w kolejnej rundzie mistrzostw zmierzyło się z następnymi przeciwnikami, kolejno przegrywając ze Śląskiem 0:1, wygrywając z Zachodniopomorskiem 1:0 i remisując z Podkarpackiem 0:0. Takie wyniki pozwoliły naszej drużynie na grę w półfinale, gdzie trudnym rywalem okazał się zespół województwa opolskiego. Po dobrych zawodach ze strony naszej drużyny udało się osiągnąć korzystny rezultat 1:0 i z wielkim entuzjazmem przystąpić do meczu finałowego.

 

W finale Mazowsze musiało zmierzyć się z dotychczas niepokonaną w całym turnieju drużyną z Warmii i Mazur. Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli naszych zawodników. Dość szybko stracona bramka w meczu toczonym w deszczowej i chłodnej aurze zmusiła nasz zespół do odrabiania strat. Mimo wielkiej ambicji i maksymalnego zaangażowania ze strony zawodników Mazowsza wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się przegraną województwa mazowieckiego 0:1.

W rezultacie tytuł mistrzowski przypadł województwu warmińsko-mazurskiemu, wicemistrzostwo Mazowszu, zaś w meczu o III miejsce drużyna lubelskiego okazała się lepsza od zawodników z województwa opolskiego.

 

Ponadto, nagrodą indywidualną dla najlepszego bramkarza mistrzostw uhonorowany został zawodnik drużyny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie – Maciej Pomaski, który na swoim koncie zanotował najmniej wpuszczonych goli spośród wszystkich bramkarzy turnieju.

Liczba wyświetleń: 1403

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.