Z regionu

95-lecie liceum im. Stefana Batorego w Warszawie

2013.09.30 15:15 , aktualizacja: 2013.10.01 08:29

Autor: Mariusz Rudnicki (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Warszawskie Liceum im. Stefana Batorego, sławne dzięki osiągnięciom swoich najzdolniejszych absolwentów, uroczyście obchodziło jubileusz 95-lecia istnienia. W uroczystościach uczestniczył wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski – absolwent tej wyjątkowej placówki.

 

Aktualne Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie powstało 1 września 1918 r. w budynkuprzy ul. Kapucyńskiej 21, by niebawem przenieść się ostatecznie do nowego gmachu przy ul. Myśliwieckiej 6. Jak na owe czasy, obiekt był bardzo nowoczesny i doskonale wyposażony. Miał przestronną aulę, pracownie matematyczno-przyrodnicze, obserwatorium astronomiczne, ogród botaniczny, salę gimnastyczną, boiska, korty tenisowe, a nawet kryty basen.

 

Przez 95 lat istnienia szkoła wykształciła wybitnych absolwentów, którzy odgrywali i odgrywają znaczącą rolę w świecie nauki, kultury i życia społecznego. Dziś Liceum im. Stefana Batorego nadal utrzymuje się w czołówce warszawskich i polskich liceów, a dyrekcja i nauczyciele dbają o to, aby łączyć tradycję z nowoczesnością.

 

Jubileuszowe obchody stały się okazją do odsłonięcia tablicy poświęconej Witoldowi Lutosławskiemu, wybitnemu kompozytorowi w setną rocznicę jego urodzin, również wychowanka szkoły Batorego.

  • Fot. Leszek Baranowski
  • Fot. Leszek Baranowski
  • Fot. Leszek Baranowski

Liczba wyświetleń: 474

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.