Z regionu

Będą grać, skakać, biegać…

2013.10.02 15:10 , aktualizacja: 2013.10.03 15:45

Autor: Monika Sarwińska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. Starostwo...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...

Pacyna ma już swój własny nowoczesny kompleks boisk. Pierwsze tego typu boisko w gminie oddano do użytku 1 października. Uroczystościom towarzyszył XXXIV Bieg im. Janusza Kusocińskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pacynie.

 

Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji boisko do piłki nożnej z trawą sztuczną, boisko do piłki siatkowej i koszykowej, bieżnie z nawierzchnią poliuretanową, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Zainstalowano również oświetlenie, utwardzono i ogrodzono teren wokół obiektu oraz wykonano odwodnienie.

 

Samorząd gminy Pacyna na realizację inwestycji pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 300 tys. zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 mln 56 tys. 688 zł.

 

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przekazał z tej okazji list, w którym pogratulował władzom gminy i mieszkańcom realizacji tak ważnej dla zdrowia i kondycji fizycznej inwestycji. Najmłodszym mieszkańcom, którzy najbardziej czekali na otwarcie obiektu, życzył, by jak najczęściej korzystali z proponowanych zajęć sportowych, a w przyszłości czas spędzony na tych boiskach zaowocował występami na międzynarodowych arenach.

Liczba wyświetleń: 281

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.