Z regionu

Urzędnicy podnoszą swoje kwalifikacje

2013.10.25 12:35 , aktualizacja: 2013.10.25 12:49

Autor: Wydział Kadr i Szkoleń; Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Agnieszka Stabińska
  • fot.Agnieszka Stabińska
  • fot.Agnieszka Stabińska
  • fot.Agnieszka Stabińska
  • fot.Agnieszka Stabińska

Podniesienie kompetencji zawodowych pracowników oraz usprawnienie współpracy z klientem zewnętrznym – to główne założenia projektu, w ramach którego Fundacja Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi” prowadziła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie kurs języka angielskiego.

 

Doskonalenie umiejętności w zakresie języków obcych trwało od 3 września 2012 r. do 29 czerwca 2013 r. W szkoleniu wzięło udział 22 pracowników urzędu, dla których, ze względu na obszar wykonywanych zadań, język roboczy Unii Europejskiej jest niezbędnym narzędziem, wykorzystywanym w codziennej pracy. Pracownicy Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich współpracują z instytucjami Unii Europejskiej, przygotowują dokumentację związaną z Perspektywą 2014–2020, w ramach wymiany doświadczeń uczestniczą w spotkaniach, grupach roboczych, wizytach studyjnych. Wszędzie tam znajomość języka angielskiego jest niezbędna w komunikacji i tłumaczeniu dokumentów urzędowych. Projekt zakończył się egzaminem TELC, który z wynikiem pozytywnym zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu.

 

Zajęcia były współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu województwa mazowieckiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

24 października br. uroczystego wręczenia certyfikatów TELC uczestnikom szkolenia dokonali Prezes Fundacji Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi” Urszula Sajkowska oraz Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

Liczba wyświetleń: 758

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.