Z regionu

„Nowatorskie metody pracy z uczniem niepełnosprawnym”

2013.11.22 14:30 , aktualizacja: 2013.11.22 14:47

Autor: Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

To tytuł konferencji zorganizowanej w Płońsku. Pomysłodawcami i organizatorami spotkania byli płońska Biblioteka Pedagogiczna oraz Zespół Szkół nr 3 w Płońsku.

 

Podczas spotkania nauczycielom szkół ogólnodostępnych przedstawione zostały sprawdzone metody i sposoby nauczania uczniów niepełnosprawnych. Swoją wiedzą podzielili się praktycy – nauczyciele z Zespołu Szkół  nr 3 w Płońsku, którzy na co dzień zajmują się kształceniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Małgorzata Góral omówiła metodę symultaniczno-sekwencyjną wykorzystywaną w nauce czytania. Zastosowanie niezwykle ciekawej metody Tomatisa w kształceniu uwagi słuchowej dziecka zaprezentowała Aneta Rutkowska. Agnieszka Palińska i Małgorzata Zdunowska-Pająk przedstawiły praktyczne wykorzystanie metody integracji sensorycznej. Na koniec referat na temat roli bajkoterapii w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych wygłosiła Renata Grabowska – kierownik płońskiej biblioteki.

 

Uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych prezentacji i aktywnie uczestniczyli w części warsztatowej konferencji, kórej przysłuchiwali się też m.in. dyrektor Delegatury UMWM w Ciechanowie Józef Kaliński, władze powiatu i gminy Płońsk.

  • Fot. arch. Biblioteki...
  • Fot. arch. Biblioteki...
  • Fot. arch. Biblioteki...

Liczba wyświetleń: 612

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.