Z regionu

Sesja rady gminy Brudzeń Duży

2013.12.16 09:15 , aktualizacja: 2013.12.16 13:01
Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.UG Brudzeń Duży
fot.arch.UG Brudzeń Duży
fot.arch.UG Brudzeń Duży
fot.arch.UG Brudzeń Duży

15 grudnia marszałek Adam Struzik odwiedził Brudzeń Duży, gdzie uczestniczył w uroczystej sesji rady gminy.

 

Brudzeń Duży to ponad 8-tysięczna gmina położona w województwie mazowieckim, w zachodniej części powiatu płockiego, w odległości 20 km od Płocka. Zlokalizowana jest na skrzyżowaniu trzech ważnych dróg, którymi można  bezpośrednio dojechać do Płocka, Włocławka, Torunia czy  Bydgoszczy. Także wzdłuż meandrującej rzeki Skrwy, aż do jej ujścia do Wisły na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Unikalne w skali kraju walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy sprzyjają rozwojowi działalności turystycznej oferującej bogate formy wypoczynku, rekreacji i sportu.

 

Z tego terenu pochodzą lub są z nim związani wybitni Polacy, m.in. Paweł Włodkowic, Stanisław Murzynowski, Mikołaj Lasocki, Ignacy Krasicki, Gustaw Zieliński czy Lech Wałęsa.

 

Uroczystą sesję, otwartą dla mieszkańców, zorganizowano z okazji nadania tytułu honorowego obywatela gminy Brudzeń Duży prezydentowi Lechowi Wałęsie. Akt nadania, pierwszy przyznany w historii tego samorządu, wręczony został przez wójta gminy Brudzeń Duży Andrzeja Dwojnycha.

 

O roli Lecha Wałęsy w przemianach w naszym kraju mówili m.in. marszałek Adam Struzik oraz starosta płocki Michał Boszko.

 

Spotkanie zakończyło się wspólnym opłatkiem z samorządowcami i mieszkańcami gminy.

 

Liczba wyświetleń: 602

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.