Z regionu

Niedosłysząca młodzież na swoim pierwszym dorosłym balu

2014.01.20 13:55 , aktualizacja: 2014.01.20 14:20
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.SOSW w Radomiu

Był polonez, uroczyste powitanie maturzystów i życzenia powodzenia na maturze – tak wyglądała Studniówka 2013 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej w Radomiu.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który w swoim wystąpieniu podziękował za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak ważnej dla maturzystów uroczystości. Dodał również, że czas każdego młodego człowieka jest podzielony na etapy, w których się uczy i w których odpoczywa, by móc zregenerować siły do dalszej pracy. I takiej właśnie owocnej pracy zakończonej dobrymi wynikami na maturze i dostania się na wymarzone studia życzył uczniom.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu powstał 1 września 1967 r. Początkowo funkcjonował jako Państwowy Zakład Wychowawczy dla Dzieci Głuchych. Obecnie w ramach ośrodka działają: oddziały przedszkolne,Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10,  Publiczne Gimnazjum nr 16, Szkoła Przysposabiająca do Pracy – dla uczniów mniej zdolnych,Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Technikum Uzupełniające.
W ciągu 40 lat istnienia placówki stosowane w niej metody pracy dydaktyczno-wychowawczej i rewalidacyjnej podlegały ewolucji, jednak praca nauczycieli zawsze koncentrowała się wokół celu nadrzędnego – nauczania języka jako środka porozumiewania się i zdobywania wiedzy, a przez to przygotowania dzieci do życia w społeczeństwie.

Od 2005 r. organem prowadzącym dla placówki jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 238

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.