Z regionu

Wernisaż malarstwa w siedleckim muzeum

2014.01.27 11:50 , aktualizacja: 2014.01.28 15:36

Autor: Ewa Janoszka, Delegatura UMWM w Siedlcach, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Ewa Janoszka
  • fot. Ewa Janoszka
  • fot. Ewa Janoszka
  • fot. Ewa Janoszka
  • fot. Ewa Janoszka
  • fot. Ewa Janoszka

„(...)To niezwykłe stanąć przed pustym płótnem, coś dojrzeć i stworzyć. To magia, to radość, to ogromna satysfakcja” – podkreślała Małgorzata Chmielowska, autorka prac wystawianych w siedleckim  Muzeum Regionalnym.

 

Artystka jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Malarstwo od zawsze było jej pasją. Doświadczenie zdobywała  w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz w wielu pracowniach wybitnych polskich malarzy.

 

Podczas wernisażu zaprezentowano 23 prace Małgorzaty Chmielowskiej. Artystka maluje głównie techniką olejną, a umiłowanymi tematami stały się dla niej martwa natura, pejzaże, kompozycje z motywem koni, kwiaty, przedwojenne scenki rodzajowe, a także portrety. W ciągu kilkunastu lat wyspecjalizowała się i pozostaje wierna tematyce żydowskiej. Obrazy z tego cyklu prezentowała w 2012 r. na autorskiej wystawie w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.

 

Malarka miała okazję prezentować swoje prace na wielu wystawach indywidualnych w Polsce, ale także poza granicami kraju – w Austrii, Grecji, we Włoszech, a ostatnio na Litwie. Jej dzieła znajdują się też w licznych zbiorach prywatnych w Polsce, Austrii, Grecji, Izraelu, Kanadzie, Niemczech oraz Szwecji.

 

Wystawę „Malarstwo Małgorzaty Chmielowskiej” można oglądać w siedleckim muzeum do 2 marca br.

Liczba wyświetleń: 331

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.