Z regionu

O przyszłej współpracy z NGO w Siedlcach

2014.01.30 09:50 , aktualizacja: 2014.01.30 10:06

Autor: Ewa Janoszka, Delegatura w Siedlcach, Wprowadzenie: Monika Guzowska

O konkursach ofert z zakresu polityki społecznej, które zostaną w tym roku ogłaszane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego dyskutowano w Siedlcach. Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu subregionu siedleckiego oraz pracowników samorządu terytorialnego zorganizowała Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego.

 

Z zaproszenia skorzystało 70 osób. Organizatorzy przedstawili tematy konkursów ofert, których ogłoszenie planowane jest w I kwartale br. Prelegenci przybliżyli zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu województwa mazowieckiego. Zwrócili również uwagę na najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu ofert realizacji zadania publicznego.

 

Tegoroczna współpraca samorządu województwa z trzecim sektorem ograniczać będzie się głównie do współpracy pozafinansowej polegającej na komunikacji z partnerem, wznowieniu partycypacji obywatelskiej oraz wzmocnieniu merytorycznym  organizacji pozarządowych.

 

Obecnie pewna jest realizacja zadań z obszaru polityki społecznej i promocji zdrowia, które nie są finansowane z dochodów własnych samorządu. Organizacje będą mogły aplikować o wsparcie finansowe  min. z funduszy rządowych, dotacji od wojewody, EFS oraz programów PFRON-u.

 

Prelegentami spotkania byli: Andrzej Rybus-Tołłoczko – Przewodniczący Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Artur Pozorek – Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych, Joanna Malarczyk – koordynator współpracy z organizacjami pozarządowymi w Biurze Dialogu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Hubert Pasiak – członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka
  • Fot. Ewa Janoszka

Liczba wyświetleń: 457

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.