Z regionu

Międzynarodowe Centrum Partnerstwa z Krakowa działa na Mazowszu

2006.05.19 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniach 8 – 11 maja na Mazowszu odbyły się warsztaty z zakresu Lokalnego Ożywienia Gospodarczego.

Szkolenie przeprowadzone przez Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network z Krakowa skierowane było do pracowników Powiatowych Urzędów Pracy, Starostw Powiatowych i Gmin z terenu województwa mazowieckiego.

Udział w nim wzięło 30 przedstawicieli powiatów: ciechanowskiego, łosickiego, mińskiego, piaseczyńskiego, sokołowskiego i węgrowskiego, którzy w trakcie czterodniowych warsztatów poznawali metody przeprowadzenia lokalnego ożywienia gospodarczego w swoim terenie. Wcześniej warsztaty takie odbyły się m. in. w powiatach: chrzanowskim, białogardzkim, zgorzeleckim, tarnowskim, brzeskim, legnickim, łosickim, mławskim, hajnowskim, płockim, siedleckim i ostrowskim. Wynikiem pracy mieszkańców było stworzenie około 100 projektów gospodarczych wypracowanych w oparciu o lokalne potrzeby i zaakceptowanych do realizacji przez lokalne środowisko.
Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network powstało w maju 2004 roku, w końcowej fazie realizacji Polsko-Amerykańskiego Programu Partnerstwa Lokalnego. Trenerzy, eksperci i konsultanci tej organizacji pracują w 16 Wojewódzkich Sieciach Partnerstwa Lokalnego, promują działania lokalne i regionalne z zakresu aktywizacji rynku pracy i rozwoju lokalnego, współpracując z regionalnymi oraz lokalnymi partnerami rynku pracy i przedstawicielami samorządów.

Centrum na swoim koncie ma między innymi realizację programu „Bezrobocie – co robić, nastawionego na podniesienie kompetencji osób zajmujących się przeciwdziałaniem bezrobociu. Na Mazowszu udział w projekcie wzięły powiaty: łosicki, sokołowski i siedlecki.

Najnowszym projektem MCP, który od lutego 2006 roku realizowany między innymi w Województwie Mazowieckim, jest „Partnerstwo i współpraca na rzecz budowy nowoczesnego rynku pracy”.

Liczba wyświetleń: 275

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.