Z regionu

Targi pracy i edukacji w Ciechanowie

2014.04.17 10:25 , aktualizacja: 2014.12.19 10:43

Autor: Bożena Lewandowska, Bibioteka Publiczna w Ciechanowie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Bożena Lewandowska
fot.Bożena Lewandowska

Wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia to główne założenia Subregionalnych Targów Edukacji i Pracy.

 

Szóstą edycję tej inicjatywy zorganizowano 16 kwietnia w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Na targach zaprezentowano ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych oraz możliwości skorzystania z usług placówek zajmujących się poradnictwem zawodowym. Instytucje pośrednictwa pracy oraz przedsiębiorcy przedstawili aktualne oferty zatrudnienia.

 

Uzupełnieniem targów były warsztaty dla młodzieży w zakresie autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem oraz planowania kariery edukacyjno-zawodowej, także prezentacje osiągnięć szkół i uczelni.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie po raz drugi uczestniczyła w imprezie edukacyjnej. Dla zainteresowanych placówka prezentowała na swoim stoisku materiały informacyjne, ulotki, publikacje z zakresu doradztwa zawodowego. Maturzyści mieli okazję zapoznać się z przykładową ofertą pozwalającą przygotować się do matury, zadaniami i testami egzaminacyjnymi sprawdzającymi wiedzę. Osoby poszukujące pracy mogły przejrzeć prezentowane publikacje dotyczące profesjonalnego pisania CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Odwiedzający targi mogli uzyskać informacje o działalności biblioteki, zasadach korzystania ze zbiorów, organizowanych warsztatach i szkoleniach e-learnigowych oraz konkursach.

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.