Z regionu

Bazy wiedzy – sztandarowym projektem unijnym

2014.04.29 12:45 , aktualizacja: 2014.04.30 09:29

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. www.bazywiedzy.eu
  • Fot. www.mir.gov.pl
  • Fot. www.mir.gov.pl
  • Fot. www.mir.gov.pl

Realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projekt dotyczący stworzenia cyfrowej platformy wspomagającej planowanie oraz zarządzanie przestrzenne w województwie mazowieckim znalazł się w gronie 28 najważniejszych przedsięwzięć z zakresu kształtowania ładu przestrzennego.

 

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, chcąc pokazać dobre praktyki w zakresie właściwego sposobu myślenia o kształtowaniu zurbanizowanej przestrzeni, podnoszenia jakości polskiego krajobrazu, zdecydowało się na wydanie specjalnej publikacji. Zostały w niej opisane przykładowe inwestycje, które są nie tylko powodem do dumy dla beneficjentów, ale przede wszystkim źródłem inspiracji i zachętą dla innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

 

Realizacja projektu „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” pozwoli w łatwy i przystępny sposób znaleźć dane przestrzenne o Mazowszu. Dzięki niemu przedsiębiorcy, planiści oraz mieszkańcy otrzymają do dyspozycji narzędzie ułatwiające podejmowanie trafnych decyzji biznesowych, inwestycyjnych oraz projektowych. 

 

Przedsięwzięcie, którego koordynowania podjął się Departament Geodezji i Kartografii urzędu marszałkowskiego jest zrealizowane ze środków unijnym pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013. Budżet zadania wyniósł aż 180 mln zł, z czego 153 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Zapraszamy do zapoznania się publikacją ministerstwa pt. „Wspólna przestrzeń – wspólne dobro” oraz odwiedzenia strony projektu Bazy Wiedzy  www.bazywiedzy.eu , a także portalu Wrota Mazowsza www.wrotamazowsza.pl

 


 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 9667 kB, Liczba pobrań: 867, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 481

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.