Z regionu

Imieniny Zygmunta

2014.05.05 11:20 , aktualizacja: 2014.05.05 12:00

Autor: Aldona Łyszkowska, MR w Opinogórze, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska
  • Fot. Aldona Łyszkowska

W domu rodzinnym Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze Górnej hucznie obchodzono imieniny solenizanta. Z tej okazji uczniowie I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie przygotowali spektakl „Ta nasza młodość” (montaż słowno-muzyczny tekstów romantycznych i współczesnych).

 

Młodzież przygotowywała się pod czujnym okiem nauczycieli j. polskiego – Marka Rutkowskiego oraz wiedzy o kulturze – Roberta Widackiego. Świetnie dobrane teksty, ich wspaniała interpretacja i przepiękne stroje wzbudziły zachwyt wśród przybyłych gości.

 

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z Barbarą Wachowicz, która opowiadała o romantycznej siedzibie Krasińskich, Opinogórze, a także samym Zygmuncie. Podczas imprezy można było nabyć książki jej autorstwa i poprosić o dedykację.

 

Imprezę zakończył Koncert „Rozmowa z piramidami”. Nowoczesne, dynamiczne aranżacje piosenek z tekstami polskich poetów (Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida i Adama Asnyka) porwały zgromadzoną publiczność. Muzykę do programu skomponował Piotr Kajetan Marczuk. Skład zespołu biorącego udział w projekcie „Rozmowa z piramidami” stanowili muzycy, wywodzący się z różnych, bardzo od siebie oddalonych środowisk muzycznych (jazz, folk, rock, piosenka literacka). Instrumentarium stanowiły: fortepian, kontrabas, perkusja, skrzypce, akordeon, accordina i gitara. Skrzyżowanie tak odmiennych gatunków pozwoliło stworzyć niepowtarzalny materiał muzyczny.

Liczba wyświetleń: 592

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.