Z regionu

Na ludowo w Chlewiskach

2014.05.19 09:10 , aktualizacja: 2014.05.19 10:42

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński

„Majówka w Reymontówce” to impreza, która na dobre wpisała się w kulturalny obraz regionu siedleckiego. Co roku w Chlewiskach goszczą mieszkańcy powiatu, ale także goście z odległych zakątków kraju. Spotkania organizowane w Chlewiskach charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem, a liczne atrakcje nie pozwalają się nudzić.

 

Założeniem projektu jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych, promocja kultury ludowej oraz prezentacja i degustacja produktów kuchni tradycyjnej i regionalnej. To też doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody.

 

W bogatym programie tegorocznej majówki znalazły się m.in. występy zespołów: Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, „Chotislawianie” z Obwodu Brzeskiego na Białorusi oraz Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz „Chodowiacy”, a także kiermasz wyrobów rękodzieła artystycznego i degustacja potraw regionalnych.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała organizatorom kolejnego ciekawego spotkania w Reymontówce. Podkreśliła, że prezentacja ludowej tradycji i twórczości gromadzi całe rodziny, pozwalając na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych.

 

Impreza współfinansowana ze środków Schematu III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007–2013.

Liczba wyświetleń: 275

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.