Z regionu

Kolejna inwestycja na Mazowszu

2014.05.19 15:40 , aktualizacja: 2014.05.20 08:23

Autor: Oprac. Elżbieta Kownacka, Delgatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Monika Guzowska

17 maja, została oddana do użytku świetlica wiejska w miejscowości Cempkowo w gminie Płońsk. Obiekt powstał dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.

 

W ramach projektu pn.: „Remont, rozbudowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Cempkowo” zaadaptowano remizę strażacką na świetlicę wiejską wraz z wykorzystaniem poddasza i dobudowaniem garażu. Całkowity koszt inwestycji to 1 392 853,17 zł  z czego 500 000 zł stanowi dofinansowanie unijne.

 

Odnowienie świetlicy oraz zagospodarowanie przylegającego do niej terenu zachęci mieszkańców do częstszego organizowania spotkań, co z pewnością przyczyni się do integracji społecznej. W uroczystości otwarcia udział wzięła m.in. radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk.

  • Fot. arch. UG Płońsk
  • Fot. arch. UG Płońsk
  • Fot. arch. UG Płońsk

Liczba wyświetleń: 746

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.