Z regionu

Siedlczanie zdominowali konkurs

2014.05.23 10:35 , aktualizacja: 2014.05.23 11:03

Autor: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Gimnazjaliści z Siedlec zajęli wszystkie miejsca na podium w VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej. Zmagania odbyły się 21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

 

Zwycięzcą przesłuchań finałowych została grupa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach w składzie:Olga Ślepowrońska, Piotr Posiadała i Damian Kryński. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. T. Kościuszki w Siedlcach, zaś trzecie duet z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach (Weronika Czapska i Aleksandra Fiuk).

 

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział ponad 60 osób z sześciu powiatów z trzech województw. Łącznie na scenie ośrodka kultury w Mordach wystąpiło 28 wykonawców, w tym soliści, zespoły wokalne i instrumentalno-wokalne oraz chóry z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego sokołowskiego i siemiatyckiego. Każdy z uczestników musiał zaśpiewać po polsku oraz w języku obcym. Dominował angielski, francuski i rosyjski.

 

Wyróżnienia specjalne otrzymali: Dominika Niedziółka i Wiktoria Niedziółka (Gimnazjum nr 1 w Łukowie), Roksana Pietrucha (Gimnazjum im. H. Mniszek w Sabniach), Beata Wielgórska z zespołem ŻELKI (Gimnazjum w Żelkowie Kolonii) oraz Patrycja Łukaszuk (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach). Jurorzy wyróżnili ponadto wykonania Patrycji Jankowskiej (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. J. Gilewskiego w Siemiatyczach), Karoliny Siwiak oraz Eweliny Koziestańskiej (Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach), Marty Lewczuk (Zespół Oświatowy w Niemojakch) i Julii Szeniawskiej (Gimnazjum nr 1 w Mordach). Komisja w swej ocenie zwracała uwagę na walory wokalne, interpretację utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był również dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja.

 

Wydarzenie patronatem honorowym objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...
  • Fot. arch. Miejsko-Gminny...

Liczba wyświetleń: 486

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.