Z regionu

Szkoła przyjacielem dzieci

2014.06.02 15:10 , aktualizacja: 2014.06.02 15:27
Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.PSP w Przytyku
fot.arch.PSP w Przytyku
fot.arch.PSP w Przytyku
fot.arch.PSP w Przytyku

Tak o Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku (powiat radomski) mogą powiedzieć mieszkańcy tej miejscowości. To właśnie oni  zdecydowali, że placówka będzie nosić miano „Przyjaciół Dzieci”. W oficjalnym nadaniu imienia placówce uczestniczył 31 maja br. wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – mawiał Ojciec Święty Jan Paweł II. I choć jego kandydatura na patrona szkoły ostatecznie nie została wybrana, to słowa te stały się natchnieniem dla całej społeczności szkolnej. Cytat znalazł się na oficjalnym zaproszeniu na uroczystość, którą rozpoczęła msza święta wraz z poświęceniem sztandaru i tablicy pamiątkowej.

 

Zaproszeni gości wraz z uczniami i gronem pedagogicznym przemaszerowali do szkoły, gdzie miał miejsce ceremoniał wręczenia flagi i część artystyczna. Nie zabrakło również występu miejscowej orkiestry dętej, której gra uświetniła całą uroczystość.

 

Wicemarszałek Leszek Ruszczyk w swoim przemówieniu podkreślił, że imię szkoły jest jak jej tożsamość. Dodał, że nadanie placówce imienia „Przyjaciół Dzieci” podkreśla to, że szkoła nie jest tylko zimnym budynkiem, ale pełnym oddanych swej pracy nauczycieli, zawsze gotowych nieść pomoc.

 

W styczniu br. cała społeczność szkolna, tj.: uczniowie, rodzice, nauczyciele wybierali patrona szkoły. Liczba głosów rozłożyła się pomiędzy propozycje: Przyjaciół Dzieci – 268 głosów, Jan Paweł II – 144, Julian Tuwim – 26.

Liczba wyświetleń: 377

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.