Z regionu

Z cyklu koncertów chopinowskich…

2014.08.04 11:25 , aktualizacja: 2014.08.04 12:53

Autor: opr.Agnieszka Stabińska (na podst.mat.organizatora), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.ECA im. F.Chopina...
fot.arch.ECA im. F.Chopina...
fot.arch.ECA im. F.Chopina...

Aldona Budrewicz-Jacobson i Artur Barciś wystąpili w kolejnej odsłonie cyklu koncertów chopinowskich w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

 

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kilku polonezów, mazurków i nokturnów Fryderyka Chopina w interpretacji znakomitej pianistki Aldony Budrewicz-Jacobson. Artystka prowadzi klasę fortepianu w Konserwatorium Muzycznym w Genewie, a w okresie letnim kursy mistrzowskie w Santa Maria di Leuca (Włochy). Jest też jurorką międzynarodowych konkursów pianistycznych w Europie. Współpracuje z Akademią Muzyczną „Arts Academy” w Rzymie.

 

Wybrane poezje Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego deklamował aktor Artur Barciś. Po koncercie, w sali lustrzanej pałacu i przylegającym do niego saloniku, odbył się wernisaż wystawy „Wyrażając siebie” Iwony Nielubowicz, sekretarza Związku Polskich Malarzy i Grafików. Zgromadzone prace pokazują fascynację artystki ekspresją form i kolorów nakładanych na płótno, ich egzystencją niezależną od tematu. Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Liczba wyświetleń: 192

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.