Z regionu
Jubileusz płockiej spółdzielni
2013.11.14 09:55 , aktualizacja: 2013.11.19 09:36
Autor: Aldona Zawadzka, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa ma już 55 lat. 12 listopada br. w Spółdzielczym Domu Kultury świętowała swój jubileusz. W uroczystościach uczestniczył dyrektor delegatury UMWM w Płocku Michał Twardy, który w imieniu marszałka Adama Struzika wręczył Spółdzielni Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie jest wyrazem uznania dla wkładu instytucji w rozwój infrastrukturalny oraz gospodarczy Płocka i Mazowsza.
Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa jest jedną z najstarszych w Polsce. Jej historia rozpoczęła się w 1958 r., kiedy położony został kamień węgielny pod budowę pierwszego budynku. W następnych latach kolejne budynki wyrastały w miejsce dawnych nieużytków. Dziś jest w dalszym ciągu najpopularniejszą i największą spółdzielnią mieszkaniową w Płocku. Zajmuje około 104 ha gruntów, ma w swoich zasobach 202 budynki mieszkalne (24 niskie, 139 - do dziewięciu kondygnacji i 39 wieżowców). W sumie to prawie 12,5 tys. mieszkań. Oprócz tego – 35 pawilonów handlowo-usługowych, 51 zespołów garaży i jeden garaż wielopoziomowy. Mówiąc o rozwoju PSML-W nie sposób nie wspomnieć o działalności społeczno-kulturalnej na rzecz mieszkańców osiedli, czyli prowadzenie stałych form pracy, w których uczestniczy ponad 1000 dorosłych i dzieci, organizowanie różnego rodzaju imprez i zajęć. Nadrzędnym celem działalności klubów jest integracja środowisk oraz zaproponowanie jak najszerszej oferty kulturalnej.
Sukcesem PSML-W na przestrzeni ostatnich 10 lat jest też realizacja programu termomodernizacji budynków mieszkalnych, w ramach którego w bieżącym roku wszystkie budynki mieszkalne będą ocieplone, a przez to również energooszczędne.
W grudniu 2005 r. Spółdzielnia, po przeprowadzonym audycie certyfikującym, uzyskała certyfikat potwierdzający funkcjonowanie zgodnie z wymogami normy PN – EN ISO 9001 w zakresie administrowania zasobami
Liczba wyświetleń: 91
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.