Z regionu
W trosce o dobro pacjenta
2012.09.17 13:00 , aktualizacja: 2012.09.19 14:09
Autor: Aldona Zawadzka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
Dziesięć lat temu do historii przeszła stara, zlokalizowana w budynku mieszkalnym, siedziba Szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Jubileusz funkcjonowania nowej placówki świętowano 14 września br.
Uroczystość stała się okazją do uhonorowania dotychczasowej pracy placówki na rzecz podnoszenia jakości usług medycznych w regionie. Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, przyznany przez marszałka Adama Struzika, wręczyła radna województwa Wiesława Krawczyk.
Dla przasnyskich pacjentów nowy szpital, w dogodnej siedzibie, to lepsze warunki diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjne. W placówce otworzono specjalistyczne oddziały i poradnie. Poszerzona została baza łóżkowa, a dodatkowo powstały Podstacja Ratownictwa Medycznego w Chorzelach i Jednorożcu.
Szpital nieustannie się rozwija, poszerza ofertę oraz dynamicznie reaguje na zmieniające się potrzeby i oczekiwania pacjentów. Posiada certyfikat ISO 9001-2000, a przyznane mu liczne nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych tu usług medycznych. Od 2004 r. zajmuje wysokie miejsce w Rankingu Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital”. Jest ponadto laureatem wyróżnienia w konkursie Perły Medycyny oraz tytułów – Szpital Przyjazny Dziecku, Dobry Szpital – w rankingu Super Expresu, Szpital bez bólu. Zajął też drugie miejsce na Mazowszu jako Szpital Przyjazny Kombatantom, czwarte spośród szpitali powiatowych w Polsce jako Lider Zarządzania w dziedzinie ochrony zdrowia oraz trzecie (brązowa statuetka) w konkursie „Perły Medycyny” w kategorii szpitali wielospecjalistycznych poniżej 400 łóżek.
14 grudnia 2011 r., decyzją kapituły XII edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2011, Jerzy Marian Sadowski – Dyrektor SPZOZ w Przasnyszu został wyróżniony w kategorii Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia 2011 – SPZOZ.
W ciągu ostatnich 10 lat osiemnastu lekarzy placówki uzyskało tytuł lekarza specjalisty. Przybyło również narzędzi pracy, które istotnie poprawiły możliwości diagnostyczno-lecznicze szpitala. Zakupiony został sprzęt i aparatura medyczna, m.in. nowoczesny aparat rtg, respiratory transportowe, kardiomonitory i aparat do dializoterapii.
Liczba wyświetleń: 294
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.