Z regionu

Fort I w Różanie po raz 5 zamienił się w pole bitwy

2014.09.08 16:00 , aktualizacja: 2014.09.10 10:40

Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Tomasz Stefański
  • fot.Tomasz Stefański
  • fot.Tomasz Stefański
  • fot.Tomasz Stefański
  • fot.Tomasz Stefański

Organizatorzy Różańskiego Pikniku Militarnego – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Różańskiej, burmistrz gminy Różan, Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana i Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie – przygotowali weekend pełen atrakcji.

 

W trakcie imprezy można było odwiedzić obozowiska wojsk, zasmakować wojskowej grochówki z kuchni polowej, obejrzeć wystawę zdjęć z okresu przedwojennego i II wojny światowej. Najbardziej widowiskowym punktem pikniku była inscenizacja sceny batalistycznej z okresu wyzwolenia Różana przez Armię Czerwoną. Mogła ją obejrzeć m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Pasjonaci militarnych wrażeń obejrzeli paradę pojazdów zabytkowych i prezentację sprzętu wojskowego. Uczestnicy pikniku w Różanie wzięli także udział w rajdzie rowerowym, konkursie strzeleckim i kiermaszu wydawnictw historycznych.

Liczba wyświetleń: 430

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.