Z regionu

Żywa lekcja historii na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie

2014.09.09 10:35 , aktualizacja: 2014.09.10 10:39

Autor: Elżbieta Kownacka, Delegatura w Ciechanowie (opr.WKZ), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Muzeum Szlachty...
fot.Muzeum Szlachty...
fot.Muzeum Szlachty...
fot.Muzeum Szlachty...

Pokazy tańca średniowiecznego, walk i uzbrojenia średniowiecznego, tor łuczniczy, warsztaty tkactwa, szycia i zdobienia strojów średniowiecznych, gry i zabawy plebejskie dla całych rodzin, przygotowywanie średniowiecznych potraw – to przykłady wybranych atrakcji, jakie przygotowało dla zwiedzających Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

 

Na Zamku Książąt Mazowieckich tegoroczne spotkanie z historią odbyło się pod hasłem „Na średniowiecznym Zamku”. Obiekt, jakim jest ciechanowska warownia jest idealnym miejscem do organizacji przedsięwzięć o charakterze edukacyjno-historyczno-widowiskowym. Niepowtarzalny klimat, autentyczne mury, stoiska rzemieślników – to wszystko ułatwia przyswojenie wiedzy.

 

Dla miłośników żywej lekcji historii muzeum przygotowało tego dnia wiele atrakcji  m.in. mennicę, warsztaty czerpania papieru, pisania na tabliczkach woskowych, warsztaty zielarstwa wraz z pokazem polskich ziół. Do zamku prowadził szlak kupiecki  z licznymi stoiskami, m.in. z ceramiką, wikliną, książkami, a także pysznymi miodami i serami. Jak na średniowiecze przystało nie mogło zabraknąć uciech dla duszy i ciała. Dlatego też, dla wszystkich przybyłych, wystąpił Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, który zaprezentował widowisko ucieszne „Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza”.

 

Podczas imprezy można było nabyć wyroby rękodzieła artystycznego, a także wydawnictwa muzealne oraz pamiątki związane z ciechanowskim zamkiem. Na zakończenie wystąpił Teatr Ognia „Prometeusz”.

Liczba wyświetleń: 318

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.