Z regionu

Kulturalna jesień na Mazowszu

2014.09.23 15:15 , aktualizacja: 2014.09.23 15:38
Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk

Rodzinny Piknik Historyczno-Turystyczny w Sycynie (powiat zwoleński), a w Jastrzębi (powiat radomski) Dożynkowy Festiwal Tradycji i Kultury – takimi imprezami gminy południowego Mazowsza postanowiły, 21 września br., pożegnać lato i przywitać jesień. Oprócz kultywowania tradycji zadbano o kondycję mieszkańców i muzyczną oprawę imprez.

 

Program Pikniku w Parku Krajobrazowo-Przyrodniczym w Sycynie zakładał czynny udział uczestników. Były – przejażdżka rowerowa, przejście z kijkami wyznaczonymi ścieżkami całorocznymi szlaku turystycznego obejmującego tereny Doliny Sycynki i Doliny Zwolenki. Dobrze bawiono się podczas występu klaunów oraz przy muzyce elektronicznej. Organizatorzy przygotowali również wiele konkursów i niespodzianek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

W Jastrzębi rolnicy i ich rodziny obchodzili święto plonów. Oprócz dożynkowych obrzędów, konkursów i zabaw były także występy dla dzieci i młodzieży. Oprawę muzyczną zapewniły kapele ludowe i zaproszone zespoły.

 

W obu imprezach uczestniczył m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podkreślił, jak ważne jest kultywowanie regionalnych tradycji i wprowadzanie nowych obyczajów. Dodał, że poprzez integrację mieszkańców buduje się między nimi więź i poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

 

 

Liczba wyświetleń: 180

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.