Z regionu

Lepsza komunikacja w mieście

2014.10.20 10:05 , aktualizacja: 2015.07.13 10:56

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Mieszkańcy Długosiodła (powiat wyszkowski) mają do dyspozycji nowy blisko kilometrowy odcinek ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystym otwarciu drogi wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym w ramach dotacji ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Jej wartość wyniosła 255 172,96 zł – z czego dofinansowanie z budżetu województwa to 95 tys. zł, a pozostałą część stanowią środki własne gminy.

 

– Cieszę się, że władze gminy prężnie i skutecznie sięgają po środki z zewnątrz. To dobrze zainwestowane pieniądze, bo przekładają się na większy komfort podróżowania, a gładka nawierzchnia z pewnością zmniejszy hałas dobiegający z ulicy – powiedział marszałek Adam Struzik.

  • Marszałek Adam Struzik oraz przedstwiciele lokalnego samorządu przecinają symboliczną wstęgę Fot. arch. UG Długosiodło
  • Otwarcie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Długosiodle Fot. arch. UG Długosiodło

Liczba wyświetleń: 192

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.