Z regionu

V Dni Muzyki Chóralnej

2014.10.22 08:45 , aktualizacja: 2014.10.22 11:10

Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl
  • fot. WirtualnyGarwolin.pl

Obchody jubileuszowej edycji wydarzenia trwały 4 dni.  W tym czasie, w Garwolinie i pobliskich miejscowościach, odbywały się projekcje, koncerty oraz warsztaty muzyczne.

 

W neobarokowych murach kolegiaty wystąpiły chóry: Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, kameralny przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego, miasta Garwolina, parafii Wszystkich Świętych z Sobień Jezior, „Tibi Domine” z parafii Najświętszego Zbawiciela
w Warszawie, Jasnogórski Chór Mieszany im. NMP Królowej Polski oraz „Lira” z Otwocka.

 

–  Dni Muzyki Chóralnej pokazały, że w naszych małych ojczyznach potrafimy się tak pięknie zaangażować. Wszystkim chórzystom bardzo dziękuję – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Wręczyła także dyrygentowi chóru miasta Garwolina Radosławowi Miturze Dyplom Uznania w podziękowaniu za dotychczasową działalność artystyczną oraz promowanie województwa mazowieckiego.

 

Na zakończenie finałowej gali 180 osób, pod opieką dr. hab. Kazimierza Bukata, wykonało utwór „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla.

 

Organizatorem wydarzenia byli: parafia Przemienienia Pańskiego, Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

 

Patronat honorowy nad jubileuszową edycją wydarzenia objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Burmistrz Miasta Garwolina.

 

Liczba wyświetleń: 167

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.