Z regionu

Rozwój terenów inwestycyjnych na Mazowszu

2014.10.29 14:40 , aktualizacja: 2014.10.29 14:43
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch. Starostwo...

O rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej rozmawiano podczas spotkania w Chorzelach, z udziałem m.in. marszałka Adama Struzika, przedstawicieli starostwa w Przasnyszu oraz potencjalnych inwestorów.

 

Strefa powstała na terenach trawiastego lotniska w Sierakowie. Obejmuje około 309 ha terenów, z czego 202 ha jest przewidziane na cele inwestycyjne, zaś 107 ha jest przeznaczone pod działalność lotniczą. Właścicielem terenów (użytkowanie wieczyste) jest powiat przasnyski, który wykupił je od skarbu państwa. Obszar objęty jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod działalność produkcyjną, handlową, usługi oraz działalność lotniczą. Teren położony w sąsiedztwie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Uzbrajany jest ze środków m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013. Atutem miejsca jest dogodny dojazd. Strefa znajduje się przy drodze krajowej Nr 57 Pułtusk– Bartoszyce.

 

Powiat Przasnyski, przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, włączył część terenu Przasnyskiej Strefy Gospodarczej (55,07 ha) do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Wisłosan.

 

Coraz więcej firm różnych branż, w tym m.in. z obszaru zaawansowanych technologii lotniczych, energetyki, telekomunikacji, maszyn budowlanych i kolejowych zainteresowanych jest inwestowaniem na nowo powstałych terenach przemysłowych w powiecie przasnyskim. 29 października odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami europejskiej firmy związanej z przemysłem drzewnym, która planuje swoją inwestycję na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej –  Podstrefy Chorzele.

 

Wszystkie firmy, z którymi prowadzone są obecnie zaawansowane negocjacje reprezentują bezpieczne branże i nowoczesne technologie neutralne dla środowiska i w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na środowisko naturalne.

 

Liczba wyświetleń: 102

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.