Z regionu

Studia SME zainaugurowane

2014.10.29 15:05 , aktualizacja: 2015.07.13 10:42

Autor: MAE, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Ruszyły pierwsze podyplomowe studia w Polsce kształcące samorządowych menedżerów energii. Studentów w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego powitał wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, podjęte przez grupę 150 urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, pragnących zdobyć nową wiedzę z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Program zapewnia zdobycie kwalifikacji pozwalających absolwentom na sprawne i profesjonalne wypełnianie zadań Samorządowego Menedżera Energii, a także wsparcie i inicjowanie lokalnych projektów z zakresu energetyki.

 

– Świadomość Polaków w kwestii oszczędzania energii rośnie, a Państwo jesteście tego najlepszym przykładem – powitał studentów SME wicemarszałek Wiesław Raboszuk – Po ukończeniu tego kierunku będziecie nielicznymi w swoich gminach i powiatach ekspertami w dziedzinie zarządzania energią, czego już dzisiaj wam gratuluję.

 

Samorządowy Menedżer Energii to projekt pilotażowy realizowany przez Mazowiecką Agencję Energetyczną we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ma on dostarczyć studentom wiedzę z zakresu efektywności energetycznej  w jednostkach samorządu terytorialnego oraz z zakresu energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych.

  • Ruszyły pierwsze podyplomowe studia w Polsce kształcące samorządowych menedżerów energii fot. MAE
  • Ruszyły pierwsze podyplomowe studia w Polsce kształcące samorządowych menedżerów energii fot. MAE
  • Członek zarządu Wiesław Raboszuk fot. MAE

Liczba wyświetleń: 238

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.