Z regionu

Najaktywniejsze liderki wiejskie wybrane!

2014.10.30 12:05 , aktualizacja: 2014.10.30 12:28

Autor: opr.Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Hanna Maliszewska
  • fot.Hanna Maliszewska
  • fot.Hanna Maliszewska
  • fot.Hanna Maliszewska
  • fot.Hanna Maliszewska
  • fot.Hanna Maliszewska

Z testem na temat Mazowsza i działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz serią podchwytliwych pytań musiały się zmierzyć kandydatki do tytułu najaktywniejszej liderki obszarów wiejskich w województwie mazowieckim.

 

To druga edycja cieszącego się popularnością konkursu, stworzonego przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W tym roku I miejsce zajęła Anna Szpura ze Starej Kornicy (pow. łosicki), II – Maja Winiarska-Czajkowska (sołtys wsi Opypy, pow. grodziski), a III – Joanna Lutkiewicz z Franopola (pow. łosicki).

 

– Ta nagroda to podsumowanie i docenienie wszystkiego, co robię. A przecież praca społeczna to taki rodzaj aktywności, za którą nie ma wynagrodzenia. Wykonuje się ją dla siebie i dla innych, bez oczekiwania profitów – powiedziała zwyciężczyni Anna Szpura.

 

Laureatki, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymały również nagrody rzeczowe ufundowane przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim. Pozostałe uczestniczki w podziękowaniu za ich pracę społeczną na rzecz lokalnych społeczności nagrodzono upominkami KSOW.

 

Do konkursu zgłosiło się osiem pań. Sześć z nich znalazło się w finale. Czekał je test z wiedzy o Mazowszu i działalności KSOW, w którym wszystkie kandydatki wypadły bardzo dobrze.


O wyborze najlepszych zadecydował efekt indywidualnych rozmów, w trakcie których wszystkie uczestniczki miały okazję zaprezentować swoją działalność i podzielić się wizją dalszej pracy.

 

Kandydatki oceniane były przez kapitułę złożoną z samych kobiet. Przewodniczyła im Teresa Majkusiak – ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu na najaktywniejszą liderkę obszarów wiejskich.

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 496 kB, Liczba pobrań: 138
Rozmiar: 866 kB, Liczba pobrań: 135
Rozmiar: 1618 kB, Liczba pobrań: 134
Rozmiar: 875 kB, Liczba pobrań: 136
Rozmiar: 1047 kB, Liczba pobrań: 134

Liczba wyświetleń: 549

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.