Z regionu

Wyróżnienie Marszałka Struzika

2014.11.05 14:05 , aktualizacja: 2014.11.05 14:34

Autor: Małgorzata Wielechowska, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Fot. UG Sanniki

Marszałek Adam Struzik otrzymał tytułu Honorowego Obywatela Gminy Sanniki.

 

Wyróżnienie jest efektem zaangażowania marszałka w kwestie związane z rozwojem gminy, a tym samym województwa mazowieckiego. Dzięki środkom unijnym gmina Sanniki wygląda inaczej. Jest bardziej przyjazna mieszkańcom i przyciąga turystów.

 

Przykładem są liczne inwestycje, m.in. rozbudowa sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Osmolinie, wykonanie kanalizacji sanitarnej budynków Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina i Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach, powstanie technologii bloku żywienia zbiorowego oraz wyposażenie placu zabaw na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Sannikach.

 

To również wybudowanie dróg gminnych oraz sieci wodociągowej we wsi Lasek. Gmina docenia też działania na rzecz ochotniczych straży pożarnych, krzewienia kultury ludowej regionu sannickiego, pielęgnowania spuścizny i dziedzictwa kulturowego oraz historycznego.

 

– Dzięki zrozumieniu i ogromnej przychylności Marszałka Województwa Mazowieckiego, Gmina Sanniki zawarła w 2008 r. z Samorządem Województwa Mazowieckiego umowę o współprowadzeniu instytucji kultury, która dziś nosi nazwę Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach – czytamy w uzasadnieniu do uchwały nr 284/LXVI/2014 Rady Gminy Sanniki z 18 września br., na podstawie której zostało nadane honorowe obywatelstwo marszałkowi Adamowi Struzikowi. – Tylko i wyłącznie dzięki zawarciu tej umowy Zespół Pałacowo – Parkowy im. Fryderyka Chopina w Sannikach nie stał się ruiną, a dziś swą świetności i blaskiem wita turystów z całej Polski i z zagranicy.

 

Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się we wtorek, 4 listopada w Gostyninie, podczas którego wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek wręczył marszałkowi Adamowi Struzikowi symboliczny klucz do gminy.

Liczba wyświetleń: 180

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.