Z regionu

Najmłodszy prezydent miasta na Mazowszu zaprzysiężony

2014.12.08 13:05 , aktualizacja: 2014.12.09 15:22

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Redakcja KRDP
  • fot.UM Ciechanów
  • fot.UM Ciechanów

Krzysztof Kosiński zwyciężył w II turze wyborów samorządowych i tym samym został nowym prezydentem Ciechanowa. Ślubowanie złożył na II sesji Rady Miasta Ciechanów, która odbyła się 8 grudnia. Życzenia godnego reprezentowania mieszkańców przekazał m.in. doświadczony samorządowiec – marszałek Adam Struzik.

 

O urząd prezydenta miasta ubiegało się czterech kandydatów: Marcin Stryczyński, Krzysztof Kosiński, Andrzej Pawłowski oraz urzędujący prezydent – Waldemar Wardziński.

 

Nowo wybrany prezydent ma 26 lat i jest rodowitym ciechanowianinem. Ukończył I LO im. Z. Krasińskiego w rodzimym mieście. Lata studenckie spędził na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji. Jest doktorantem nauk prawnych. W 2010 r. odbył praktyki w Departamencie Legislacyjno-Prawnym Ministerstwa Sprawiedliwości. Doświadczenie samorządowe zdobywał, pracując w Urzędzie Miasta Krakowa. Od listopada 2011 r. Klub Parlamentarny PSL powierzył mu funkcję rzecznika klubu, którą pełni do dziś. Jest najmłodszym rzecznikiem prasowym w historii polskiego parlamentu.

 

Ciechanów to miasto położone w centralnej Polsce, leżące na skrzyżowaniu ważnych dróg komunikacyjnych: magistrali kolejowej łączącej Warszawę z Wybrzeżem oraz drogi krajowej E 60 wiodącej z Zachodu Europy do krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. Położone jest w dolinie rzeki Łydyni (lewy dopływ Wkry). Zajmuje obszar 32,51 km2 i liczy 45 tys. mieszkańców. Łatwo tu dojechać samochodem (trasa nr 7), jak i koleją.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 427

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.