Z regionu

Wieczór latino

2014.12.31 12:30 , aktualizacja: 2015.07.13 10:05

Autor: Elżbieta Kownacka, Delegatura w Ciechanowie, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Uczestniczka koncertu latino w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Fot. arch. Muzeum Szlachty...
  • Uczestnk koncertu latino w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Fot. arch. Muzeum Szlachty...
  • Fot. arch. Muzeum Szlachty...
  • Publiczność Fot. arch. Muzeum Szlachty...
  • Uczestnicy koncertu latino w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Fot. arch. Muzeum Szlachty...

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się koncert świąteczno-noworoczny, podczas którego wystąpili: Carmen Azuar – śpiew, gitara i kastaniety, Tomasz Kaszubowski – gitara oraz Michał Kaszubowski – fortepian.

 

Zaprezentowany repertuar to m.in. pieśni i kolędy hiszpańskie, argentyńskie, a także polskie. Wśród nich np. „Canta Charango”, „La Noche”, „Quiero Abrazarte Tanto”, „Viva Sevilla”, „Habaneras De Cadiz”, „Anuciacion”, „Zapomnisz o mnie”,„Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha Noc”, „A Media Luz”, „La Peregrinacion”, „Mędrcy Świata Monarchowie”. Znalazły się też piosenki z kręgu muzyki latynoamerykańskiej, hiszpańskiej, m.in. tango, bolero meksykańskie, walc peruwiański, cueca chlijska, zamba argentyńska.

 

Licznie przybyli na koncert mieszkańcy Ciechanowa mieli możliwość wysłuchania mistrzowskiego wykonania utworów. Podniosła atmosfera i świąteczny nastrój, jakie towarzyszyły koncertowi, skłoniły publiczność do włączenia się we wspólne kolędowanie.

-----------------------------------------

Carmen Azuar pochodzi z Alicante (Hiszpania). Ukończyła studia w Madrycie, występowała w Teatrze im. Majakowskiego w Moskwie. Od lat 90 -tych mieszka w Polsce, tu obroniła pracę doktorską. Wykłada na UW kulturę hiszpańską i uczy języka. W wolnym czasie poświęca się swojej pasji – muzyce.

Tomasz Kaszubowski – absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie w klasie  Cezarego Kosturkiewicza, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary Ryszarda Bałauszki i Leszka Potasińskiego, oraz Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie Ryszarda Bałuszki. Uczestnik i laureat wielu konkursów gitary klasycznej w tym międzynarodowych. Nagrał dwie płyty z repertuarem latynoskim.

Michał Kaszubowski – absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie w klasie fortepianu Tadeusza Hoffmana, Uniwersytetu Śląskiego – kierunek wychowanie muzyczne oraz Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Mariusza Drzewickiego. Od 1997 r. nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Ciechanowie. Współzałożyciel ciechanowskiego zespołu jazzowego.

Liczba wyświetleń: 395

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.