Z regionu

Mazowsze na targach Fruit Logistica 2015 w Berlinie

2015.02.09 14:50 , aktualizacja: 2015.07.13 10:18

Autor: Justyna Niedzielak, (RW), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Raz do roku Berlin staje się światową stolicą handlu świeżymi owocami i warzywami dzięki Międzynarodowym Targom Owoców i Warzyw FRUIT LOGISTICA. W tym roku trwały od 4 do 6  lutego.

 

Wydarzenie na światową skalę

To unikalne na światową skalę forum nawiązywania i pogłębiania kontaktów handlowych. Potwierdzają to zeszłoroczne dane statystyczne organizatora targów: 2630 wystawców i  62 tys. odwiedzających z 84 krajów. W ramach targów odbył się kongres oraz zaproponowano bogaty program imprez towarzyszących.

 

Polska reprezentacja

W tegorocznej edycji już po raz siódmy potencjał produkcyjny Polski na liczącym ponad 560  Polskim Narodowym Stoisku, zorganizowanym przez Związek Sadowników RP, przedstawiało 24 wystawców. W uroczystym otwarciu stoiska uczestniczyli m.in. przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Radosław Rybicki.

 

Zadanie jest realizowane ze środków pomocy technicznej PROW 20072013, Schemat III Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, projekt: „Imprezy promocyjne, wystawy, targi KSOW – 2014 rok”.

 

  • Goście targów fot. archiwum UMWM
  • Stoisko Mazowsza fot. archiwum UMWM
  • Otwarcie mazowieckiego stoiska fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 278

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.