Z regionu

Inauguracja ciechanowskiego teatru

2015.03.31 11:45 , aktualizacja: 2015.07.15 12:58

Autor: Elżbieta Kownacka (UMWM – Delegatura w Ciechanowie), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • inauguracyjny spektakl Teatru Mazowieckiego w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie Fot. Kazimierz Kosmala
  • artyści na scenie Teatru Mazowieckiego w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie Fot. Kazimierz Kosmala
  • spektakl poetycki „Miłość” na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego Fot. Kazimierz Kosmala
  • występ w Teatrze Mazowieckim w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie Fot. Kazimierz Kosmala
  • aktorzy podczas spektaklu poetyckiego „Miłość” na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego Fot. Kazimierz Kosmala
  • widzowie pierwszego spektaklu Teatru Mazowieckiego w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie Fot. Kazimierz Kosmala

W poniedziałek, 30 marca br. odbyła się oficjalna inauguracja Teatru Mazowieckiego w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Z tej okazji wystawiono spektakl poetycki „Miłość” na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego.

 

Poruszające wiersze…

Przedstawienie powstało z okazji obchodów Roku Twardowskiego na Mazowszu, związanych z setną rocznicą urodzin Poety – wybitnego przedstawiciela liryki religijnej. To z jego utworu dedykowanego poetce Annie Kamieńskiej pochodzi słynne zdanie „Śpieszmy się kochać ludzi –  tak szybko odchodzą”. Wiersze ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

 

… i sztuka

Spektakl pokazuje historię „everymana”, który poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i podstawowe wartości. Jesteśmy na stacji kolejowej „Miłość”, na której nie zatrzymują się pociągi… Wędrowiec jednak czeka na „coś”, co pozwoli mu odnaleźć samego siebie.

W spektaklu wystąpili –  Adam Woronowicz i Janusz Strobel (muzyka).  Autorem scenariusza i reżyserem jest Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia).

W wydarzeniu wzięli udział poseł Robert Kołakowski, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Wiesława Krawczyk oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Liczba wyświetleń: 284

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.