Z regionu

„Biało-czerwona. Obowiązkowo!”

2015.05.05 08:40 , aktualizacja: 2015.05.05 09:13

Autor: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Dekoracje w barwach narodowych fot. MKK w Ostrołęce
  • Harcerka wykonuje biało-czerwone maki fot. MKK w Ostrołęce
  • Święto Flagi Narodowej fot. MKK w Ostrołęce
  • Pomnik Mauzoleum fot. MKK w Ostrołęce
  • Warsztaty rodzinne fot. MKK w Ostrołęce
  • Narodowa flaga fot. MKK w Ostrołęce

Muzeum Kultury Kurpiowskiej 3 maja zaprosiło wszystkich ostrołęczan do wspólnego przeżywania dwóch ważnych dla naszego kraju świąt – Dnia Flagi Narodowej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Tego dnia, w Pomniku Mauzoleum na Fortach Bema odbyły się rodzinne warsztaty patriotyczne.

 

Było rodzinnie, patriotycznie…

Nie bez powodu „Biało-czerwona. Obowiązkowo!” nazywana jest imprezą rodzinną. Warsztaty przyciągnęły do Pomnika Mauzoleum całe pokolenia – rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczkami, ale również grupy przyjaciół, którzy korzystając z ładnej pogody, odwiedzili Forty Bema. Królowały kolory biały i czerwony, a gościom towarzyszyły dźwięki pieśni związanych z Konstytucją 3 Maja, m.in. „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Hymn Do Miłości Kochanej Ojczyzny” czy „Polonez Trzeciego Maja”.

 

…i twórczo

Podczas imprezy uczestnicy własnoręcznie wykonywali biało-czerwone dekoracje, biżuterię, flagi czy kartki okolicznościowe, które potem mogli zabrać do domu, aby symbolika barw narodowych zagościła w ich najbliższym otoczeniu. Wiele dzieci rozwiązywało również krzyżówkę patriotyczną. Jej hasłem było „Kocham Polskę”. Na Fortach „zakwitły” tego dnia białe i czerwone maki. Dekoracja wzbudziła wielkie zainteresowanie przechodniów.

Również Pomnik Mauzoleum na dwa wieczory stał się wielką flagą narodową. Tradycyjnie, 2 i 3 maja w godz. 20.00–24.00 budynek rozświetliła patriotyczna iluminacja w barwach naszej Ojczyzny.

 

W tegorocznej imprezie „Biało-czerwona. Obowiązkowo!” wzięło udział prawie 200 osób. Dodatkowo blisko 650 skorzystało z bezpłatnego zwiedzania wystawy mieszczącej się wewnątrz Pomnika Mauzoleum.

 

Liczba wyświetleń: 543

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.