Z regionu

Letnie Koncerty Muzyki Dawnej

2015.07.06 12:50 , aktualizacja: 2015.07.06 13:02

Autor: Elżbieta Kownacka, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua” fot. Elżbieta Kownacka
  • Koncert w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie fot. Elżbieta Kownacka
  • Publiczność Koncertu Muzyki Dawnej w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua” fot. Elżbieta Kownacka
  • Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua” fot. Elżbieta Kownacka

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się XXIII koncert z cyklu Letnie Koncerty Muzyki Dawnej w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua”.

 

Od renesansu do współczesności

Podczas koncertu wystąpili: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, Wojciech Orawiec – fagot, Kaori Okuzumi - fortepian (Japonia), Paweł Panasiuk – wiolonczela, Agnieszka Dziewulska -Pawłowska – mezzosopran oraz Leszek Szarzyński – prowadzenie. Zespół kameralny Pro Musica Antiquapowstał we wrześniu 1992 r. Jego założycielem a zarazem kierownikiem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński. Skupił on wokół siebie wybitnych artystów – solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych. „Pro Musica Antiqua” dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. W programie koncertu zespół zaprezentował utwory od renesansu do współczesności.

 

Lekcja muzyki

„Pro Musica Antiqua” to nie tylko zespół kameralny – to przede wszystkim idea, która spaja artystów. Ich powołaniem jest przedstawienie najbardziej wartościowych utworów stworzonych przez dawnych i współczesnych kompozytorów. Profesjonalizm muzyków i różnorodność instrumentalna, wzbogacone występami wokalnymi sprawiają, że spotkania w „Pro Musica Antiqua” są nie tylko ucztą duchową, ale także wielką lekcją.

 

 

Liczba wyświetleń: 391

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.