Z regionu

O roli muzeów w skansenie

2015.08.21 12:25 , aktualizacja: 2015.08.21 12:47

Autor: Agnieszka Jezierska-Chalicka (MWM w Sierpcu), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • ekspozycję w Muzeum Wsi Mazowieckej w Sierpcu oglądają uczestnicy spotkania Związku Województw RP Fot. arch. MWM w Sierpcu
  • Przed jedną z chat sierpeckiego skansenu stoją: dyrektor skansenu Jan Rzeszotarski, marszałek Adam Struzik,  członek zarządu ZWRP, przewodnicząca sejmiku województwa dolnośląskiego Barbara Zdrojewska oraz dyrektor biura ZWRP Bogdan Ciepielewski Fot. arch. MWM w Sierpcu
  • goście skansenu zwiedzają placówkę jadąc bryczką Fot. arch. MWM w Sierpcu

Osiemnastego i dziewiętnastego sierpnia br. odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Województw RP. Obradowano na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jednym z uczestników był wiceprezes zarządu ZWRP marszałek Adam Struzik.

 

Pobyt członków Zarządu ZWRP w skansenie rozpoczął się od zwiedzania ekspozycji. Goście podziwiali eksponaty zgromadzone w galerii rzeźby, powozowni oraz dworze. Oglądali również teren wsi rzędówki – zabytkowe obiekty z przełomu XIX i XX w. usytuowane wzdłuż wierzbowej alei. Podczas przejażdżki bryczką podziwiali panoramę skansenu. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem tematem przewodnim sierpniowego spotkania była „Rola muzeów w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa”.

 

Działalność ZWRP

Do najważniejszych zadań ZWRP należy m.in.: reprezentowanie interesów województw na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym, opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących samorządu terytorialnego, inspirowanie oraz podejmowanie inicjatyw, mających wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województw, współpraca międzynarodowa na poziomie regionów oraz wymiana doświadczeń.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 250

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.