Z regionu

Współpraca kulturalna z Chinami nabiera tempa

2015.10.05 11:05 , aktualizacja: 2015.10.05 11:14

Autor: Dorota Wojda, (KP), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 

Mazowsze i chińska prowincja Szantung będą wspierać się w zakresie wymiany kulturalnej. W Mazowieckim Instytucie Kultury podpisano memorandum w sprawie wymiany doświadczeń i współpracy obejmującej dziedzictwo kulturowe i muzea.

 

Wspólne działania

Dokument jest pierwszym efektem zawartego we wrześniu między Mazowszem a prowincją Szantung porozumienia o współpracy międzyregionalnej. W ciągu 5 lat strony będą wspierać współpracę pomiędzy organizacjami działającymi w sektorze ochrony dziedzictwa kulturowego, muzeów i wystaw sztuki. Priorytet będą miały: wymiana wiedzy i sprzętu związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego, wspólne badania archeologiczne, wystawy zabytków kultury i dzieł sztuki, spektakle oraz seminaria naukowe i szkolenia dla pracowników.

 

Wystawa drzeworytów

W imieniu prowincji Szantung dokument podpisał wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Kultury Prowincji Szantung, wiceminister ds. Reklamy w Komitecie Komunistycznej Partii Chin w Prowincji Szantung Wang Shinong. W imieniu województwa mazowieckiego podpis złożyła p.o. Dyrektora Mazowieckiego Instytutu Kultury Iwona Wujastyk. Po oficjalnej części spotkania w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Chiński drzeworyt noworoczny z prowincji Shandong”.

  • Iwona Wujastyk i Wang...
  • Sygnatariusze Memorandum

Liczba wyświetleń: 456

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.