Z regionu

Świąteczny recital w Ciechanowie

2016.01.26 10:35

Autor: Nina Matczak (Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

powiększ, artystki śpiewają Fot. Muzeum Szlachty...
powiększ, publiczność ogląda występ Fot. Muzeum Szlachty...
powiększ, artystki śpiewają pełne ekspresji Fot. Muzeum Szlachty...

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie gościło Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego z Włocławka, który przed publicznością zaprezentował recital „Nadzieja znów wstąpi w nas...”.
 

Czas zadumy

Przedstawienie było pełne ekspresji i świątecznej magii. Ukazywało różne spojrzenia na Boże Narodzenie. Dla jednych to czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości, dla innych dużo pracy i czasem samotność. Większość z nas święta kojarzy z kolorową choinką, prezentami i spotkaniem z najbliższymi. Przede wszystkim jednak skłaniają do zadumy i o tym właśnie był spektakl.
 

Śpiewy i prezenty

Repertuar recitalu obejmował pastorałki, kolędy oraz utwory związane z czasem zimowym, m.in.: „Z kopyta kulig rwie”, „Pada śnieg”, „Kto wie”, „Gdy śliczna panna”, „Dzisiaj w Betlejem”. Przed publicznością wystąpili: Małgorzata Iliasz, Katarzyna Michalska, Anna Mika, Piotr Matuszkiewicz oraz – gościnnie – Hanna Chojnacka-Gościniak. Opiekę artystyczną sprawował Jan Polak.
 

Recital zakończył się wspólnym wykonaniem pastorałki „Przekażmy sobie znak pokoju” i symbolicznym uściskiem dłoni. Po koncercie nagrodzonym gromkimi brawami, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Wśród licznie zgromadzonych widzów, rozlosowano upominki od muzeum.

Liczba wyświetleń: 245

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.