Z regionu

Nagroda imienia Franciszka Rajkowskiego

2016.01.26 12:50 , aktualizacja: 2016.01.26 13:05

Autor: Nina Matczak (Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • powiększ: laureat Fot. arch. MSzM w...
  • powiększ: zebrani goście Fot. arch. MSzM w...
  • powiększ: laureat i osoba wręczająca staturetkę Fot. arch. MSzM w...
  • powiększ: laureat odbiera gratulacje Fot. arch. MSzM w...

Statuetka z brązu w kształcie gałązki wawrzynu trafiła w tym roku do Andrzeja Piotrowskiego. Jury przyznało mu tytuł „Ciechanowianina Roku” za aktywność społeczną i działalność na rzecz Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, Kręgu Starszyzny ZHP „Lamus” oraz innych środowisk.

 

Od 1981 r. Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej przyznaje tę nagrodę najbardziej zasłużonemu ciechanowianinowi. Do tej pory wśród laureatów znaleźli się m.in. Józef Malinowski, Zofia Hanna Morawska-Tybuchowska, Barbara Bielasta czy Zygmunt Blankiewicz.

 

O laureacie

Andrzej Piotrowski (s. Stanisława i Jadwigi z Boruckich), urodził się w 1938 r. w Cukrowni Ciechanów. Jest emerytowanym pracownikiem administracji państwowej i gospodarczej. W 2002 r. zainicjował powołanie grupy założycielskiej Obywatelskiego Komitetu Wspierania Odbudowy Zamku w Ciechanowie. Zaangażowany w prace Komitetu Przywracania Pamięci o Sokołówku. Wiele pracy włożył w przygotowanie tablicy zamordowanych w ciechanowskim ratuszu.

Liczba wyświetleń: 267

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.