Z regionu

Pielęgniarki na medal

2016.04.11 11:25 , aktualizacja: 2016.04.11 11:46

Autor: Dagmara Jaworska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Laureatki XI Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku fot. Leszek Baranowski
  • Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego fot. Leszek Baranowski
  • Uczestnicy Gali XI Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku fot. Leszek Baranowski

W auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyła się Gala XI Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku. W uroczystości wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Najlepsze z najlepszych

W Konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie nagradzane są pielęgniarki o najlepszym przygotowaniu zawodowym, wzorowej postawie etycznej i zaangażowane na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i systemu opieki. Zgłaszane do niego są osoby, które pomimo wszystkich trudności w pracy na tym stanowisku, podejmują nowe wyzwania, mają odwagę myśleć i działać w sposób niestandardowy i przekraczać ograniczenia systemowe. Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: na poziomie lokalnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym. Zwyciężczynią została Marzena Nowomińska z Lublina, na drugim miejscu znalazła się Renata Grabowska z Bydgoszczy, a miejsce trzecie przypadło Marzenia Slendak z Łodzi.

 

Wyzwania współczesnego świata

Tematem przewodnim tegorocznej edycji ostatniego etapu Konkursu wybrano „Pielęgniarstwo wielokulturowe – wyzwaniem dla edukacji i praktyki pielęgniarskiej w Polsce”. W uroczystej Gali XI Ogólnopolskiego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku uczestniczyły pielęgniarki z całego kraju, przedstawiciele kadry kierowniczej, organizacji zawodowych oraz szkół wyższych kształcących pielęgniarki i położne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa MazowieckiegoAdam Struzik.

Liczba wyświetleń: 555

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.