Z regionu

Koncert muzyki dawnej

2016.07.04 10:05 , aktualizacja: 2016.07.05 08:37

Autor: Nina Matczak (MSzM w Ciechanowie), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

od lewej grają: na pianinie elektronowym Agnieszka Panasiuk, na wiolonczeli  Paweł Panasiuk i na fagocie - Roman Kuźniak Fot. Nina Matczak
słuchacze koncertu Fot. Nina Matczak

Muzycznej uczty dostarczyli publiczności, zgromadzonej w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, artyści olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua.

 

Muzyka dawna

Atmosfera koncertu to nieoceniona wartość duchowa zarówno dla twórców, jak i słuchaczy. Licznie zgromadzona publiczność z nieskrywanym zachwytem słuchała utworów powstałych w baroku, romantyzmie, renesansie, ale też współczesnych melodii.

 

O artystach

Muzycy koncertują w Ciechanowie od lat. W tym roku minęło 24 lata od ich debiutu przed ciechanowską publicznością. Występy zespołu odbywają się cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Na sobotnim koncercie wystąpili: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, Roman Kuźniak – fagot, Paweł Panasiuk – wiolonczela, Agnieszka Panasiuk – fortepian, Agnieszka Dziewulska-Pawłowska – mezzosopran.

 

Pro Musica Antiqua to zespół kameralny założony przez prof. Leszka Szarzyńskiego we wrześniu 1992 r. w Olsztynie. Jest on jego kierownikiem artystycznym i menadżerem. Skupił wokół siebie wybitnych artystów: solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych. Grupa prezentuje bogaty repertuar z różnych epok.

Liczba wyświetleń: 282

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.