Z regionu

Wakacje z robotami

2016.07.08 13:35 , aktualizacja: 2016.07.08 13:58

Autor: Małgorzata Gasik, MSCDN Wydział w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wspólne zdjęcie uczestnikówm warsztatów fot.MSCDN Wydział w Płocku
  • Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki robotyki fot.MSCDN Wydział w Płocku
  • Młodzież samodzielnie programowałą roboty fot.MSCDN Wydział w Płocku
  • Grupowe zdjęcie uczniów i prowadzących zajęcia fot.MSCDN Wydział w Płocku

Blisko 40 młodych pasjonatów nowoczesnych technologii wzięło udział w zajęciach zorganizowanych w ramach, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, projektu „Wakacyjne roboty”. Uczniowie podstawówek i gimnazjów z Płocka i okolic samodzielnie wykonywali m.in. układy mechatroniczne, sterowali diodami LED i programowali roboty potrafiące czytać kolory.

 

Przez tydzień uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych oraz gimnazjów poznawali tajniki robotyki – uczyli się podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązania problemów projektowych. Korzystali przy tym m.in. z zestawów mechatronicznych AbiDuino oraz robotów Edison i Hobbot.

 

Zajęcia, które poprowadził Adam Jurkiewicz – haker edukacji, absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Pytho, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zrodził się pomysł, aby podobne zorganizować w roku szkolnym, w ramach projektu DELTAKLUB.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

Więcej na temat „Wakacyjnych robotów” na stronie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Liczba wyświetleń: 220

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.