Z regionu

Brąz dla mazowieckich urzędników

2016.09.21 12:35 , aktualizacja: 2016.09.22 09:49

Autor: Paweł Cukrowski, KP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie fot. Piotr Wnukowicz
Kapitanowie drużyn i osoby które dostały nagrody indywidualne źródło: wrotapodlasia.pl

Drużyna piłkarska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie po raz 9 uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej. Tegoroczna edycja odbyła się na terenie obiektów sportowych klubu Wigry Suwałki.

 

Obiecujący początek

Mazowszanie rozpoczęli zmagania sportowe w grupie od przekonującego zwycięstwa 2:0 z województwem śląskim. Kolejny mecz z województwem opolskim, mimo ogromnej przewagi naszych zawodników, zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. W spotkaniu z województwem małopolskim mazowiecka drużyna odniosła drugie grupowe zwycięstwo, ustalając wynik 2:0. Czwarty mecz grupowy był potwierdzeniem dobrej dyspozycji zawodników i prawdziwym popisem gry całej drużyny z Mazowsza – w tym spotkaniu nasi reprezentanci pokonali 4:0 drużynę obrońcy tytułu mistrzowskiego z Dolnego Śląska!

 

Łatwo nie było

Dobre nastroje w zespole i niemalże komfortowa sytuacja w grupie nieco uśpiły naszych graczy w piątym meczu w grupie z województwem łódzkim. Mimo dość powolnego tempa i kontroli przebiegu wydarzeń na boisku przez Mazowszan, jedyną bramkę pod koniec meczu zdobyli Łodzianie. Spotkanie zakończyło się porażką Mazowsza 0:1.

Mecz z województwem zachodniopomorskim, w którym bezpośrednio spotkały się najlepsze do tej pory drużyny w grupie, zdecydował o ostatecznym układzie czołowych miejsc i awansie Mazowsza do półfinałów mistrzostw. Oba zespoły zmęczone wcześniej rozegranymi meczami nie forsowały tempa i starały się przede wszystkim nie dopuścić do utraty bramki. Lepsi okazali się zawodnicy z województwa mazowieckiego, wygrywając 1:0 i zajmując pierwsze miejsce w grupie.

 

Jesteśmy w półfinale…

Drugi dzień zmagań piłkarskich rozpoczął się dla zawodników z Mazowsza meczem półfinałowym z drużyną Warmii i Mazur. Gracze z północy Polski postawili na boisku twarde warunki gry, na które zawodnicy z Mazowsza starali się odpowiadać dyscypliną i odpowiedzialnym rozgrywaniem piłki. Niestety indywidualna akcja jednego z zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego w pierwszej połowie spotkania przesądziła o utracie bramki przez Mazowsze. Druga odsłona meczu to ładne widowisko sportowe i otwarta gra z obu stron – nieustanne ataki Mazowsza i dążenie do wyrównania wyniku oraz kontrataki rywali. Mimo dobrej postawy Mazowszan rezultat nie uległ już zmianie i ponieśliśmy drugą porażkę w turnieju 0:1.

 

Udało się – wskoczyliśmy na podium!

W konsekwencji drużyna województwa mazowieckiego w meczu o III miejsce ponownie zmierzyła się z zespołem z Dolnego Śląska. Powtórnie nie dała szans rywalom, pewnie wygrywając z zawodnikami z południa Polski 2:0, zdobywając równocześnie brązowy medal Mistrzostw Polski. W meczu finałowym drużyna województwa lubelskiego pokonała Warmię i Mazury 1:0. Tytuł fair play przypadł zespołowi z Dolnego Śląska.

 

Skład drużyny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie: Paweł Cukrowski, Kamil Nalewka, Łukasz Brzeziński, Norman Dysiński, Tomasz Palimąka, Jan Łukasiak, Krzysztof Stasiak, Maciej Pomaski, Adam Rutkowski i Kamil Nowicki.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

 

 1. lubelskie

 2. warmińsko-mazurskie

 3. mazowieckie

 4. dolnośląskie
 5. podkarpackie
 6. zachodniopomorskie

 7. podlaskie

 8. śląskie

 9. łódzkie

 10. lubuskie

 11. kujawsko-pomorskie

 12. małopolskie

 13. opolskie

 14. świętokrzyskie.

Liczba wyświetleń: 571

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.