Z regionu

Jesień młodych artystów

2016.11.22 11:05 , aktualizacja: 2016.11.22 12:10

Autor: Jarosław Asztemborski (MWM w Sierpcu), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Już po raz piąty sierpecki skansen zaprosił dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”. Z 721 prac, które spełniły wymogi konkursu, nagrodzono 36.

 

Trudne zadanie

Rywalizacja służyła uwrażliwieniu młodych twórców na piękno przyrody, jej rolę w odtworzeniu krajobrazu dawnej mazowieckiej wsi oraz potrzebę jej zachowania i ochrony. Uczestnicy mieli odwzorować jesienny pejzaż mazowieckiej wsi prezentowanej w sierpeckim skansenie w jednej z czterech technik plastycznych: rysunku, malowance, kolażu lub wyklejance.

 

Do konkursu zgłoszono 809 prac wykonanych przez uczniów w wieku 10–16 lat z 94 szkół i ośrodków kultury z całego niemal Mazowsza. Niestety 88 prac nie spełniło warunków regulaminu. Komisja konkursowa wybrała 36 prac, które nagrodziła w 4 kategoriach technicznych i 3 wiekowych (10–11 lat, 12–13 lat i 14–16 lat). Jury było pod wielkim wrażeniem estetycznych i technicznych walorów dzieł oraz dojrzałości plastyków.

 

Nagrody

Laureaci otrzymali sprzęt fotograficzny i turystyczny a także akcesoria komputerowe. Konkurs współfinansował Wojewódzki Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotacją w wysokości 9600 zł. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie skansenu.

 

Zaproszenie

Gratulujemy zwycięstwa i jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnej muzealnej rywalizacji. Do 28 listopada można nadsyłać szopki betlejemskie wykonane własnoręcznie z surowców naturalnych i wtórnych. Na laureatów czekają wysokiej klasy sprzęt elektroniczny i turystyczny. Więcej informacji na stronie www.mwmskansen.pl .

  • wystawa pokonkursowa Fot. Dariusz Krześniak
  • laureaci w kategorii wyklejanka (10-11 lat) Fot. Dariusz Krześniak
  • Laureaci jednej z kategorii Fot. Dariusz Krześniak

Liczba wyświetleń: 242

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.