Z regionu

Muzycznie – turystycznie

2016.12.06 12:55 , aktualizacja: 2016.12.07 13:40

Autor: Elżbieta Kownacka, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Przewodniczacy jury Ryszard Poznakowski ogłasza wyniki konkursu fot. Elżbieta Kownacka
  • Kinga Kisiel  pozuje do zdjęcia z nagrodą Grand Prix fot. Elżbieta Kownacka
  • Mała Arka z SP w Dzierzgowie podczas odbierania nagrody fot. Elżbieta Kownacka
  • Nagrodzone uczestniczki przeglądu pozują do zdjęcia fot. Elżbieta Kownacka
  • Skrzaty Dominika podczas wystepu na scenie fot. Elżbieta Kownacka
  • Organizatorzy, jury, zaproszeni goście fot. Elżbieta Kownacka

Młodzi artyści ze szkół subregionu ciechanowskiego zaprezentowali swoje talenty wokalno-muzyczne podczas XVIII Regionalnego Przeglądy Piosenki Turystycznej „Ciechanów 2016”.

 

Idea

To przede wszystkim popularyzacja piosenki turystycznej i wartości ekologicznych, a także promowanie aktywnych  form spędzania wolnego czasu.  Uczestnicy przeglądu wystąpili w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
oraz z podziałem na solistów i zespoły.

 

Zwycięzcy

Jury, któremu przewodniczył Ryszard Poznakowski, nie miało łatwego zadania podczas oceny występów – poziom był wysoki i wyrównany. Szczególne uznanie komisji i nagrodę Grand Prix zdobyła Kinga Kisiel – uczennica I LO w Ciechanowie. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych przyznano solistce Marii Długozimej ze Społecznej SP STO w Ciechanowie oraz zespołowi „Mała Arka” ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie. W kategorii gimnazjów zwyciężyli Alicja Stypik z gimnazjum nr 3 oraz zespół „La-ti-do” z gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Najlepsi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych byli – Julia Jaworska, uczennica I LO w Ciechanowie oraz zespół „Zgrany +”, składający się z uczniów i absolwentów Gimnazjum TWP w Ciechanowie.

 

Organizatorem imprezy był ciechanowski Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych we współpracy z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 368

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.