Z regionu

Sportowe Mikołajki

2016.12.12 09:15 , aktualizacja: 2016.12.12 11:33

Autor: Jan Łukasiak (OŚ), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • drużyna samorządu pozuje do zdjęcia Fot. Jan Łukasiak
  • Do zdjęcia z pucharem pozuje król strzelców Fot. Jan Łukasiak
  • drużyny samorządu i Muzeum Legii Warszawa pozują do zdjęcia Fot. Jan Łukasiak

Drużyna Samorządu Województwa Mazowieckiego zajęła trzecie miejsce w turnieju piłkarskim „Mikołajki na Sportowo” w ramach IV Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury.

 

Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji. Ostatecznie drużyna samorządu województwa wywalczyła miejsce na podium. W fazie grupowej wygrała 1:0 z drużyną Instytutu Transportu Drogowego, a uległa w meczu z późniejszym triumfatorem turnieju drużyną Muzeum Niepodległości (1:2). Natomiast remisem zakończył się mecz z drużyną Centrum Sportu Wilanów – gospodarzem obiektu.

 

W ćwierćfinale drużyna samorządu wyeliminowała grupę Narodowego Archiwum Cyfrowego wynikiem 4:1, a w półfinale w rywalizacji z reprezentantami Muzeum Legii Warszawy – przegrała 3:0. Mecz o trzecie miejsce drużyna Samorządu Województwa Mazowieckiego rozegrała z grupą z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, pokonując przeciwnika 2:1.

 

Mazowiecki samorząd reprezentowali: Artur Pręgowski – bramkarz, Paweł Cukrowski, Kamil Nalewka, Jan Łukasiak, Bartłomiej Rokicki, Tomasz Palimąka, Łukasz Winiecki, Kamil Banachowicz. Jeden z zawodników – Kamil Nalewka – jako zdobywca sześciu bramek został Najlepszym Strzelcem turnieju.

Liczba wyświetleń: 419

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.