Znamy najlepszych sportowców

2017.02.08 14:00 , aktualizacja: 2017.02.08 14:12
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Laureaci konkursu Fot. Mariusz Pędzich

Uroczysta galą zakończył się plebiscyt  na Sportowca Roku 2016, organizowany przez Tygodnik Ostrołęcki. Gościli na niej samorządowcy, środowisko sportowe, zawodnicy i ich najbliżsi.

Wzorem lat ubiegłych, swój tytuł  przyznali Czytelnicy. Wybierali w dwóch kategoriach – starszej oraz Junior. W starszej kategorii nominowanych było 37 kandydatów, w kategorii Junior – 22. Czytelnicy oddali w sumie ponad 72 tys. głosów przez FB i SMS-ami.

Seniorzy

W głosowaniu czytelników piąte miejsce w kategorii Sportowiec Roku 2016 zdobył Rafał Szulęcki. Trenuje karate w Brokowskim Klubie Karate Kyokushinkai. To jeden z najbardziej utalentowanych i już utytułowanych podopiecznych sensei Zbigniewa Wójcickiego z BKKK. Czwartą lokatę zdobyła Marysia Murawska. Pływa w UKS Piątka Ostrołęka pod okiem trenerów: Andrzeja Pyskło i Adama Kurpiewskiego. W ub. r. Marysia wystartowała w 31 zawodach,  zdobywając w nich 80 medali (69 złotych, 8 srebrnych, 3 brązowe). Najpierw powołana do kadry Mazowsza, a od 1 września ub. r. do kadry narodowej. Dwukrotnie reprezentowała Polskę w wielomeczach w Budapeszcie (Węgry) i w Koszycach (Słowacja), zdobywając trzy medale i poprawiając rekord Polski na 50 m stylem motylkowym. Trzecie miejsce zdobyła Klaudia Płoska. Jest zawodniczką klubu Jantar Ostrołęka od początku jego istnienia, czyli od 4 lat. W rozgrywkach II ligi kobiet występuje na pozycji pomocnika lub napastnika. Zdobywa dużą liczbę bramek. Drugie miejsce zajął Damian Niedźwiecki. Od dwóch lat trenuje lekkoatletykę pod kierunkiem Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Roberta Brzuzego. Zajmuje się głównie pchnięciem kulą, rzutem oszczepem i rzutem dyskiem. W ub. r. zajął I miejsce na mistrzostwach Mazowsza w kuli i oszczepie.

Tytuł Sportowca Roku 2016 w głosowaniu Czytelników  zdobyła Gabriela Lendzioszek. Jest jedną z czołowych zawodniczek w kategorii młodziczek i kadetek klubu OTPS Nike Ostrołęka. To reprezentantka Polski w kategorii minikadetek. Gabriela jest srebrną medalistką Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA z reprezentacją Polski, srebrną medalistką Turnieju Nadziei Olimpijskich z kadrą Mazowsza i srebrną medalistką Mistrzostw Mazowsza w kategorii młodziczek.

Juniorzy

Piąte miejsce zajęła Kornelia Zbiczyńska. Zawodniczka OKLA Ostrołęka, uczennica SP 2. Systematycznie uczęszcza na zajęcia „Lekkoatletyka dla każdego”. To ambitna, młoda zawodniczka, która konsekwentnie realizuje stawiane cele. Na czwartym miejscu ulokował się Dawid Płotczyk, napastnik, wychowanek AMP GOOL Małkinia. Dawid ma 9 lat i ogromny talent. To lider i kapitan zespołu, swoimi indywidualnymi akcjami już nie raz potrafił odwrócić losy spotkań. Zdobywca wielu nagród indywidualnych  podczas licznych turniejów na terenie całego Mazowsza. Trzecie miejsce wywalczył Maksymilian Obuchowski. Dziewięciolatek, ofensywny pomocnik, wychowanek UKS AP Ostrów Mazowiecka. Drugie miejsce zdobyła Sandra Oleksiak z OKLA Ostrołęka. Startuje głównie w biegach średnich, ale w biegach sprinterskich również osiąga wartościowe wyniki. Jej trenerem jest Michał Zawojek z Chorzel. Sukcesy Sandry w ub. r. to m.in.: brązowy medal na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych  600 m, III miejsce na Międzynarodowych Biegach Ulicznych im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, I miejsce  w zawodach Korona Ziemi Przasnyskiej oraz I miejsce w Finale Regionalnym Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 600 m.

Sportowcem Roku 2016 została głosami czytelników Kinga Załęska. Chodzi do V klasy w Szkole Podstawowej w Olszewie Borkach.  W ub. r. zajęła m.in.: I miejsce w Jesiennych Biegach Przełajowych w Lelisie (w roczniku 2006), I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, I miejsce w mistrzostwach międzypowiatowych w sztafetowych biegach przełajowych, VI miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, I miejsce w mistrzostwach powiatu w indywidualnych biegach przełajowych, I miejsce w minikoszykówce na etapie rejonowym oraz III miejsce na etapie rejonowym w drużynowym tenisie stołowym.